OGS CEZA SORGULAMA

OGS ceza sorgulama, Otomatik Geçiş Sistemi cezaları, OGS kaçak geçiş cezası, OGS trafik cezası ödeme nasıl yapılır ve OGS ceza ile ilgili diğer tüm ayrıntılar... Otomatik Geçiş Sistemi ülkemizde HGS'den önce çok yaygın olarak kullanılan bir hizmetti. Kart okuyucular ile sistem içerisinden geçiş yapma ve aracın sağlıklı bir şekilde köprü ve otoyolllardan geçişi anlamına gelen bu sistemin asıl amacı araçların köprü otoyoıllarda araç birikmesinin önüne geçmektir.  Özellikle son yıllarda geliştirilen bu sistem ile çok önemli başarılar elde edilmiştir.

Elektronik çip yardımı ile araç içerisine entegre edilmiş olan etiket aracılığı ile sinyal alıcılar araç plakasında aracın OGS kartını tespit ederek bakiye düşmesi yapılarak aracın geçişini sağlamaktadır. OGS bu anlamda son derece kaliteli bir hizmet olarak geliştirilmiş ve HGS olarak revize edilmiştir. Fakat günümüzde OGS’de aktif olarak kullanılmakta ve araç sahipleri sistem olarak tercih etmektedir. Aracın köprü ve otoyollardan geçişleri aşamasında aracın ön konsoluna entegre edilmiş kart ücret düşürmekte ve geçişte sıkıntı yaşanmasını engellemektedir. Fakat gerek araç sahibinin gerekse sistemsel hatalardan ötürü OGS cezası ile baş başa kalmak mümkün olabilmektedir.

OGS ceza sorgulama ekranı bu ve benzeri sebeplerden ötürü cezaya maruz kalmış araçların cezalarının ne kadar olduğunu öğrenmek üzere kurulmuş bir sistemdir. Plaka ile ogs ceza sorgulama yapılmakta ve aracın ceza yiyip yemediği bilgisine ulaşılabilmektedir. Eğer kartınızda bakiye olmadan elektronik sistemden geçiş gerçekleştirdiyseniz büyük bir ihtimal ile araç cezaya maruz kalmıştır. Aracınızın ogs cezasının olup olmadığını OGS cezası sorgulama ekranından öğrenebilirsiniz.